OSiR  Jedlińsk  Bierwiecka Wola  Lisów  Nowe Zawady  Ludwików  Mokrosęk  Piastów

Aktualności

O nas

Kalendarz imprez

Zajęcia stałe

Byli u nas

Osiągnięcia

Projekty

Galeria

Kontakt

Stowarzyszenie


 

tel/fax. 48 32 13 052
NIP: 796 28 13 922
Regon: 141208576

Konkurs plastyczny: Bohaterowie Niezłomni- Żołnierze Wyklęci

 

   Wójt Gminy Jedlińsk oraz Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku byli organizatorami konkursu pod tytułem: Bohaterowie Niezłomni - Żołnierze Wyklęci.

Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat działalności i losów „żołnierzy wyklętych”, kultywowanie wartości, postaw i ideałów jakimi się cechowali, oddanie hołdu bohaterom podziemia niepodległościowego lat 1944-1963, rozbudzanie zainteresowania dzieci i młodzieży najnowszą historią Polski oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych klas IV-VI, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy swoją twórczością pomogli w promowaniu idei upamiętnienia bohaterów Polskiego podziemia niepodległościowego.     Na ogłoszony konkurs w terminie wyznaczonym przez organizatorów wpłynęło 16 prac z terenu gminy Jedlińsk. Komisja postanowiła przyznać pierwsze miejsce Tomaszowi Gierasińskiemu  z Bierwiec, uczniowi  ZSP w Wierzchowinach i tym samym wykorzystać pracę do wykonania plakatu informującego o obchodach Dnia Żołnierzy Wyklętych w gminie Jedlińsk.

  

 Przyznano również 4 równorzędne drugie miejsca: Nikola Kozłoska- Świetlica w Piastowie, Kacper Śmiechowski – PG w Jedlińsku, Piotr Pudzianowski- Świetlica w Piastowie, Klaudia Białkowska- Świetlica w Mokrosęku.

   W siedzibie GCKIKF od 1 marca można oglądać wystawę prac, które wpłynęły na przedmiotowy konkurs.

 

 


  

XII Turniej Sołectw 2017


 


 

Pobierz kalendarium imprez