OSiR  Jedlińsk  Bierwiecka Wola  Lisów  Nowe Zawady  Ludwików  Mokrosęk  Piastów

Aktualności

O nas

Kalendarz imprez

Zajęcia stałe

Byli u nas

Osiągnięcia

Projekty

Galeria

Kontakt

Stowarzyszenie

Klauzula-RODO


 

tel/fax. 48 32 13 052
NIP: 796 28 13 922
Regon: 141208576

Projekt "Razem Aktywnie i Kreatywnie w Wakacje"

Grupa Inicjatywna wraz ze Stowarzyszeniem Społeczno-Kulturalnym RAK była realizatorem projektu Razem Aktywnie i Kreatywnie w Wakacje, który był skierowany do wszystkich mieszkańców gminy Jedlińsk. Udział w projekcie wzięły dzieci, młodzież , osoby dorosłe, seniorzy. Działania projektowe zaplanowane zostały na okres wakacji, aby zapewnić możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego szczególnie młodszym osobom. Celem projektu była aktywizacja społeczno-kulturowa różnych grup mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Projekt był realizowany na terenie gminy, na Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz w Muzeum Wsi Radomskiej. Działania projektowe miały różnorodny charakter i były tak zaplanowane aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Realizowane były warsztaty artystyczne: decoupage, scrapbooking, Quilling, origami modułowe. Warsztaty skierowane były do wszystkich osób, które pasjonują się rękodziełem a także do osób, które chciałyby poznać te techniki. Warsztaty zakończyły się wystawą prac wykonanych przez uczestników, która miała miejsce podczas pikniku integracyjnego.

W ramach projektu rozegrany został Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży. Poprzez turniej możliwa była integracja młodego pokolenia, przeciwdziałanie patologiom społecznym, a także aktywne spędzenie wolnego czasu. Za pomocą podjętych działań sportowych młode pokolenie uczyło się zdrowej rywalizacji i mogło rozwinąć sprawność fizyczną.

Integracji służył także udział mieszkańców w rajdzie rowerowym do Puszczy Kozienickiej. Tematem głównym rajdu była natura i przyroda otaczająca nas. Trasa rajdu przebiegała przez tereny zielone. W trakcie wyjazdu odbyło się spotkanie z leśnikiem, który podczas prelekcji uświadomił ludziom rolę przyrody w życiu człowieka. Osoby dorosłe sprawowały opiekę nad dziećmi. Rajd zakończył się na Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie uczestnicy otrzymali poczęstunek i wzięli udział w konkurencjach rekreacyjnych.

W ramach projektu zaplanowano wyjazd edukacyjny do Muzeum Wsi Radomskiej w celu ukazania uczestnikom życia i pracy na terenie wiejskim w dawniejszych czasach. Wyjazd ten był doskonałą okazją do integracji międzypokoleniowej. Bowiem w zwiedzaniu muzeum wzięły udział osoby w różnym wieku.

Wydarzeniem podsumowującym działania projektowe był Integracyjny Piknik Rodzinny, którego organizatorami byli wszyscy uczestnicy projektu. Było to międzypokoleniowe spotkanie na które przybyła cała społeczność lokalna. Podczas pikniku dla dzieci i młodzieży zorganizowane zostały zabawy integracyjne i konkurencje sprawnościowe, które były prowadzone przez wolontariuszy z PG w Jedlińsku. Ponadto miał miejsce pokaz strażacki wykonany przez OSP w Jedlińsku oraz instruktarz z zasad udzielania pierwszej pomocy. W trakcie trwania imprezy publiczność mogła wziąć udział w programie interaktywnym wykonanym przez artystów cyrkowych, którzy włączali dzieci, a także dorosłych w poszczególne działania. Ponadto miały miejsce występy muzyczne i wokalne w wykonaniu mieszkańców gminy. Wydarzenie zakończyło się zabawą taneczną z zespołem muzycznym połączoną z konkursem wokalnym.

Założeniem realizatorów projektu było zaangażowanie do działania jak najwięcej osób, które przygotowały dla siebie i innych ciekawą formę spędzania czasu wolnego. Zajęcia w ramach projektu prowadzone były nieodpłatnie przez Grupę Inicjatywną, członków Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego RAK, mieszkańców gminy Jedlińsk w tym wolontariuszy z PG w Jedlińsku. Partnerami realizatorów niniejszego projektu były następujące instytucje: Urząd Gminy w Jedlińsku, Parafia Rzymsko-Katolicka w Jedlińsku, Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku, Ochotnicza Straż Pożarna w Jedlińsku.
 

W muzeum wsi radomskiej   Piknik   Rajd rowerowy 


Turniej piłki nożnej   Warsztaty origami modułowe   Warsztaty quilling

 

Warsztaty scrapbooking   Warsztaty decoupage

 

Piknik integracyjny w Jedlińsku 2 sierpnia 2015

 

Rajd do Puszczy Kozienickiej 24 lipca 2015

XII Turniej Sołectw 2017


 


 

Pobierz kalendarium imprez