OSiR  Jedlińsk  Bierwiecka Wola  Lisów  Nowe Zawady  Ludwików  Mokrosęk  Piastów

Aktualności

O nas

Kalendarz imprez

Zajęcia stałe

Byli u nas

Osiągnięcia

Projekty

Galeria

Kontakt

Stowarzyszenie

Klauzula-RODO


 

tel/fax. 48 32 13 052
NIP: 796 28 13 922
Regon: 141208576

O NAS

Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku zostało utworzone Uchwałą Rady Gminy nr IX/37/2007z dnia 27 maja 2007 roku. Instytucja powstała w wyniku przekształcenia Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji i rozpoczęła swoją działalność z dniem 1 stycznia 2008 roku. Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku realizuje program w oparciu o statut i coroczny plan pracy stosownie do potrzeb społeczności lokalnej. Od momentu powołania placówki w roku 2008 jej główną siedzibą jest budynek mieszczący się przy ul. Krótkiej1. Mocną stroną naszej pracy jest wzajemne przenikanie się i uzupełnianie działalności artystycznej, edukacyjnej i sportowej, co daje możliwość pełnego rozwoju społeczno-kulturalnego mieszkańców gminy Jedlińsk. Szeroka formuła programowa oraz otwarcie na zmieniającą się rzeczywistość sprawiają, że Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej jest miejscem wielu interesujących wydarzeń ,przedsięwzięć i zajęć. Ponadto stwarzamy optymalne warunki do prezentacji dorobku dzieci i młodzieży. Zapraszamy więc do skorzystania z naszej oferty. Każdy młody i dorosły człowiek, który pragnie uzupełnić i poszerzyć wiedzę z różnych dziedzin a także miło i przyjemnie spędzić czas w gronie przyjaciół, znajdzie tutaj miejsce dla siebie.

W skład GCK i KF wchodzą następujące placówki podległe:
- Świetlica w Lisowie
- Świetlica w Ludwikowie
- Świetlica w Jedlance
W skład GCK i KF wchodzi również OSIR.

Celem działalności świetlic wchodzących w skład GCK i KF jest przede wszystkim organizowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży z terenu gminy w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu oraz stworzenie im warunków do aktywnego wypoczynku. Spędzanie czasu w naszych placówkach wspomaga rozwój młodych ludzi. Zajęcia świetlicowe wychowują, wzbogacają wiadomości i rozwijają umiejętności. Zajęcia prowadzone przez nas rozwijają zainteresowania kulturalne i przyrodnicze, dotyczą najbliższego otoczenia młodych ludzi – rodziny i środowiska lokalnego, obejmują wiadomości o miejscu zamieszkania i kraju, w którym żyjemy. Tematyka zajęć nawiązuje również do dni uroczystych i świątecznych, do ochrony środowiska naturalnego i złych skutków nałogów. Oprócz nauki zabawa jest podstawową formą aktywności uczestników zajęć, dlatego w świetlicach jest także czas na dowolne zajęcia zgodnie z upodobaniami dzieci i młodzieży, które systematycznie staramy się kształtować. Dbamy o wyzwolenie w dzieciach jak największej aktywności poznawczej i twórczej. Prowadzone przez nas zajęcia wzbogacają doświadczenia młodych osób, kształtują umiejętności, angażują emocjonalnie, dają możliwość oceniania i wartościowania. Zajęcia świetlicowe ćwiczą logiczne myślenie, pamięć i uwagę, wyrabiają spostrzegawczość, pobudzają wyobraźnię, a także wyrabiają wrażliwość estetyczną. Zabawy ruchowe podnoszą sprawność fizyczną dzieci i młodzieży. Zajęcia umożliwiają rozwój zainteresowań . Kształtują umiejętność przebywania i działania w grupie.

W świetlicach prowadzone są zajęcia, które rozwijają umiejętności manualne np. zabawy konstrukcyjne, układanki, rysowanie, kolorowanie, wycinanie, malowanie farbami, origami, zajęcia, które rozbudzają zainteresowania czytelnicze np.: czytanie wierszy, konkursy, inscenizacje, itp.

Pamiętamy również o prowadzeniu zajęć, które wzbogacają posiadane wiadomości i zaspakajają ciekawość świata np.: czytanie książek, oglądanie programów i filmów edukacyjnych, rozmowy i pogadanki, gry dydaktyczne i edukacyjne. Prowadzimy wiele zajęć, które kształtują umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy. Są to między innymi konkursy, quizy, rozwiązywanie krzyżówek, zagadek, układanki, zabawy tematyczne.

Ponadto w świetlicach prowadzimy zajęcia:
- ćwiczące umiejętności zapamiętywania fragmentów tekstu wierszy i piosenek (programy artystyczne, inscenizacje)
- wzbogacające ekspresję twórczą (pisanie tekstów, prace plastyczne, zabawy konstrukcyjne, zabawy tematyczne)
- kształtujące ekspresję ruchową (zabawy taneczne)
- zwiększające sprawność fizyczną ( gry i zabawy zręcznościowe),
- relaksujące ( relaks przy muzyce, oglądanie filmów, wycieczki) W każde wakacje prowadzona jest AKCJA LATO, a w ferie AKCJA ZIMA.

Są to zorganizowane zajęcia dla młodzieży, których celem jest skupienie jak największej liczby osób wokół wspólnych działań. Do naszych placówek przychodzą również osoby dorosłe. Mogą one korzystać z wyposażenia świetlic, np.: Stołu do tenisa, piłki, gier planszowych, itp. Przy Świetlicy w Ludwikowie działa zespół ludowy składający się z dorosłych mieszkanek Ludwikowa i Gutowa. Zespół nazywa się Czerwone Korale.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedlińsku usytuowany jest nad rzeką Radomką w malowniczym otoczeniu i dużej ilości zieleni. Mimo przebiegającej niedaleko ruchliwej trasy krajowej nr 7, jest bardzo zacisznym miejscem. Latem do Ośrodka Sportu i Rekreacji przybywa wielu gości z kraju i zagranicy. Ludzie mogą tu doskonale wypocząć. Piękne otoczenie sprawia, że chętnie spacerują po okolicznych ścieżkach oraz nad rzeką. Ośrodek Sportu dysponuje bazą noclegową. Są to domki dwu-, trzy-, i czteroosobowe.
Ponadto do dyspozycji gości pozostaje:
- kort tenisowy,
- boisko do gry w siatkówkę plażową,
- boisko do gry w piłkę nożną,
- plac zabaw dla dzieci.

Można korzystać z wielofunkcyjnego boiska ORLIK. Turyści mogą korzystać z licznych ścieżek rowerowych wiodących do położonych nieopodal lasów. Ośrodek jest doskonałym miejscem dla osób, które lubią mieć bliski kontakt z naturą.

- Statut Gminnego Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku *

* Pobierz darmową przeglądarkę plików PDF

Zapraszamy do naszych placówek dzieci, młodzież i osoby dorosłe.

XII Turniej Sołectw 2017


 


 

Pobierz kalendarium imprez